De finale van het installatiespel Grid Masters vond plaats op de fabriekslocatie van Chicago Metallic ophangsystemen in Wijnegem. Daar is een gespecialiseerde trainingscentrum voor ophangsystemen dat de perfecte setting bood voor deze spannende competitie. In het centrum bevinden zich twee montageplateaus onder een constructie waar plafonds gemonteerd kunnen worden – een ideale opstelling voor teams om het tegen elkaar op te nemen.
Tien teams hadden zich gekwalificeerd voor de eindronde en reisden, samen met hun collega’s, familie en vrienden, af naar België. Ook vertegenwoordigers van diverse Rockfon-dealerlocaties waren aanwezig, evenals enkele Rockfon-collega’s. In totaal verzamelden zo’n 80 personen zich in de showroom, waar ze werden verwelkomd door Frans van der Graaf, Sales Manager Nederland, en Emmanuel Chassard, Directeur Grid & Accessoires. Na het openingswoord werd via loting de volgorde van de deelnemende teams bepaald, om een eerlijke competitie te garanderen. Vervolgens kregen de finalisten een exclusieve rondleiding door de fabriek, verzorgd door Jan Pollenus en Tom Raes.
Uitleg van de Spelregels
Na de rondleiding verzamelden de teams zich voor een gezamenlijke uitleg van de spelregels en puntentelling voor de finale. Gridspecialist Corné van Meer had hiervoor een uitgebreide presentatie voorbereid en enkele installatievideo’s opgenomen om de deelnemers optimaal voor te bereiden. Alle informatie werd samengevat in een hand-out, die de teams mee kregen. Vervolgens kregen zij een kwartier de tijd om zich in de spelregels te verdiepen voordat de eerste teams van start gingen.
Tijdens de voorrondes installeerden de teams een Chicago Metallic A-systeem, maar voor de finale werd de opstelling uitdagender gemaakt met een E-systeem en aanvullende accessoires. Daarnaast waren enkele Rockfon plafondtegels genummerd en moesten deze volgens een legplan op de juiste positie worden gemonteerd. De teams verdienden punten op basis van nauwkeurigheid, kwaliteit en correcte installatie van de verschillende elementen. Daarnaast kon een bonuspunt worden verdiend op basis van snelheid. Want bij Rockfon staan we voor kwaliteit.
Een Sportieve Competitie
De deelnemers waren vastberaden om te winnen en gaven elkaar nog een laatste peptalk voordat de teams van twee personen aan het montagespel begonnen. Zoals voorgeschreven door de veiligheidsvoorschriften droeg iedereen een veiligheidsbril, handschoenen en veiligheidsschoenen.
Presentator Bagiyo en DJ Gustaf waren opnieuw van de partij en zorgden, net als in de voorrondes, met enthousiast commentaar en energieke muziek voor een geweldige sfeer. De sportieve geest was overal voelbaar, en zowel de teams als de toeschouwers moedigden elkaar fanatiek aan. Het niveau van de deelnemers lag hoog, wat terug te zien was in de eindresultaten – de scores lagen verrassend dicht bij elkaar.
En de winnaar is…
Maar uiteindelijk kan er maar één team zich tot Grid Master kronen. De titel ging naar het team van Marvo Systeemplafonds, vertegenwoordigd door installateurs Eduard & Raymond. Als hoofdprijs ontvingen zij een cheque ter waarde van €500,- voor een welverdiend weekendje weg.
In een prachtig gebaar van trots en waardering besloot de eigenaar van Marvo Systeemplafonds de prijs zelfs te verdubbelen voor zijn team!